Grecja otwiera turystykę wolną od COVID-19

16 Kwietnia 2021, 16:29 slonce czerniak opalanie sie

W przyszłym tygodniu Grecja planuje otworzyć swoje granice dla zaszczepionych turystów z kilku krajów.

W ramach pilotażowego programu otwarcia turystyki, turyści za okazaniem tzw. paszportów szczepiennych (certyfikatów szczepień dwiema dawkami szczepionki przeciw COVID-19) będą mogli uniknąć siedmiodniowej kwarantanny po przyjeździe do kraju.

- To pilotażowe otwarcie. Obejmuje odwiedzających przychodzących z certyfikatami szczepień lub po testach PCR  - powiedziała dziennikarzom rzeczniczka rządu Aristotelia Peloni.

A. Peloni poinformowała, że program jest otwarty dla „krajów europejskich i niektórych innych krajów”, nie podając jednak szczegółów. Do tej pory nie został przedstawiony także żaden oficjalny dokument rządowy w tej sprawie.

Według doniesień Euractiv inicjatywa jest otwarta dla krajów UE i krajów, w których szczepienia są powszechne, takich jak Wielka Brytania, Izrael i Serbia.

Pełne otwarcie dla branży turystycznej w połowie maja

Obecnie w Grecji codziennie odnotowuje się od 2000 do 4000 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Planowane pełne rozpoczęcie sezonu turystycznego 14 maja będzie zależało od przebiegu pandemii.

Rzecznika rządu powiedziała, że podróżni będą podlegać takim samym ograniczeniom przemieszczania się, jak mieszkańcy Grecji. Obejmuje to m.in. ograniczenia w przemieszczaniu się między regionami kraju. 

5 kwietnia w Grecji otwarte zostały sklepy detaliczne. Gastronomia planowo ma zostać wznowiona na początku maja.

źródło: Euractiv

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz