Opóźnienia w dostawach szczepionek i nowy harmonogram rejestracji

20 Kwietnia 2021, 11:00 michał dworczyk szczepimysie

Aktualny harmonogram programu szczepień przeciw COVID-19 obowiązuje do soboty 24 kwietnia. Od poniedziałku 26 kwietnia, codziennie otwierać będzie się rejestracja dla dwóch kolejnych roczników - aż do 7 maja. Między 7 a 9 maja będą mogły rejestrować się dziennie po trzy roczniki.

We wtorek (20. kwietnia) , szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował o nowym harmonogramie rejestracji do szczepień p/COVID-19.

Harmonogram rejestracji:

Zdjęcie

Jak dodał szef KPRM, dodatkowo w środę, 28 kwietnia uruchomiona zostanie rejestrację dla osób które wcześniej zgłosiły gotowość zaszczepienia się za pośrednictwem formularza - tak samo jak miało miejsce to 1. kwietnia. Tym razem priorytet w rejestracji otrzymają osoby między 30. a 39. rokiem życia. To ponad 400 tys. osób - wskazał Michał Dworczyk.

Tak samo, 4 maja rozpocznie się natomiast rejestracja osób między 18. a 29. rokiem życia, które między styczniem a marcem wypełniły formularz chęci zaszczepienia.

Opóźnienia w dostawach szczepionki 

Michał Dworczyk poinformował też na konferencji prasowej, że AstraZeneca po raz kolejny zapowiedziała zmniejszenie dostaw do Polski: zamiast 268 tysięcy sztuk szczepionki, dojedzie 67 tysięcy

Niestety również mamy informację, że w kolejnych tygodniach sytuacja może wyglądać podobnie, tzn. że te dostawy będą ograniczone - dodał szef Michał Dworczyk. 

Uspokoił przy tym, że rząd zarezerwował odpowiednią ilość szczepionki na podanie drugich dawek. Jak dodał, "na ten moment nie powinno to wpłynąć na nasze plany i harmonogram szczepień". Jak mówił, jeśli chodzi o zaplanowane szczepienia pierwszą dawką, to "będziemy starali się zastąpić AstraZenekę zaplanowaną z tych dostaw innymi szczepionkami".

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz