MRPiT. Olga Semoniuk wskazała branże, które są pierwsze do otwarcia

27 Kwietnia 2021, 11:12 Olga Semoniuk

Mówiąc o kolejności odmrażania, mówimy w pierwszej kolejności o branżach, które są najdłużej zamknięte; branży eventowej i gastronomii oraz tych, które mogą funkcjonować na otwartej przestrzeni - powiedziała we wtorek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Wiceminister rano na antenie Polsat News powiedziała, że "po półtora roku walki z pandemią dzisiaj brakuje w gospodarce każdej gałęzi, która jest zamknięta". Jak dodała, każde z działających w Polsce 2,5 mln przedsiębiorstw i działalności gospodarczych jest cennych.

Zapytana o to, które branże będą odmrażane jako pierwsze, powiedziała, że trzeba poczekać na oficjalne decyzje w tej sprawie, które podejmie i o których informować będzie minister zdrowia Adam Niedzielski.

- My rekomendujemy odmrażanie poszczególnych gałęzi, mam nadzieję, że również te liczby, które obserwujemy pozwolą mieć w tej kwestii kontrolowany optymizm - oceniła Olga Semoniuk.

"Mówiąc o kolejności odmrażania, mówimy w pierwszej kolejności o branżach, które są najdłużej zamknięte, branży eventowej i gastronomii, oraz o tych, które mogą funkcjonować na otwartej przestrzeni", powiedziała Olga Semeniuk. Dodała, że liczy na sprawne otwarcie tych gałęzi w określonym reżimie sanitarnym. Dodała, że resortowi zależy także na otwarciu branży fitness. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz