Blisko połowa Polaków przeciwna paszportom szczepionkowym

28 Kwietnia 2021, 14:22 zielona przepustka paszport covid podróże

Niemal co drugi Polak jest przeciwny wprowadzeniu paszportów covidowych - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez BioStat.

44,8% Polaków popiera możliwość swobodnego podróżowania oraz korzystania z różnych usług dla osób zaszczepionych. Co trzeci Polak jest przeciwny takim rozwiązaniom. 22,1% nie ma zdania na ten temat.

Zwolennikami większych swobód dla zaszczepionych są zdecydowanie częściej mężczyźni (54,5%). Podobnego zdania jest tylko co trzecia kobieta.

 

Niemal co drugi Polak jest sprzeciwia się wprowadzeniu paszportów covidowych, podczas gdy pomysł taki popiera prawie co trzeci.

Wśród kobiet sprzeciw wyraziło 54,4% ankietowanych, a tylko co czwarta uważa paszporty szczepionkowe za dobry pomysł. Jeśli chodzi o mężczyzn to 40,2% było za i 42,6% przeciw takiemu rozwiązaniu.

Przychylność dla luzowania obostrzeń wobec zaszczepionych wyraźnie zwiększa się również z wiekiem respondentów. 

Wyniki te korelują także ze szczepieniami przeciw COVID-19 w tych grupach wiekowych. Więcej osób było chętnych na uprzywilejowanie osób zaszczepionych z grup, które już zarejestrowały się bądź zostały zaszczepione przeciw COVID-19.

źródło: Biostat

Najnowszy sondaż Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat® przeprowadzono od 24 do 26 kwietnia 2021 roku metodą CAWI na grupie 1067 Polaków, reprezentatywnej pod względem płci i wieku. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz