W majówkę szczepienia bez rezerwacji terminu

29 Kwietnia 2021, 11:45 szczepienie

W majówkę, w każdym mieście wojewódzkim pojawią się mobilne punkty szczepień. Każda osoba powyżej 36 r. ż. będzie mogła się w nich zaszczepić bez wcześniejszej rejestracji wizyty - poinformowali przedstawiciele rządu podczas czwartkowego oświadczenia dla mediów. 

W majówkę włączamy wyższy bieg w szczepieniach - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas oświadczenia dla mediów zorganizowanego na tle specjalnych ciężarówek pełniących funkcję mobilnych punktów szczepień.

- Wraz ze specjalnymi zespołami ruszamy w Polskę. W miastach wojewódzkich będą namioty, kontenery i ciężarówki, które w mobilny sposób będą starały dostarczyć szczepionki i promować szczepienia - mówił Mateusz Morawiecki.

- Dziś kontenery rozjadą się po całej Polsce tak by wzmocnić sieć szczepień. W przyszłości będziemy mogli realizować w nich regularne szczepienia na szerszą skalę - mówił Michał Kuczmierowski, prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Jak dodał szef KPRM Michał Dworczyk, w majówkę punkty będą zorganizowane w każdym mieście wojewódzkim.

- Będzie można tam przyjść bez wcześniejszego umówienia się. Wystarczy mieć e-skierowanie. Każdy powyżej 36 r. z. będzie mógł przyjść i zaszczepić się w takim punkcie. Szczepienia będą wykonywane jednodawkową szczepionką od Johnson & Johnson - mówił Michał Dworczyk.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz