Próbna impreza masowa w Barcelonie. "Tylko sześć zakażeń"

29 Kwietnia 2021, 13:22 impreza koncert

Eksperymentalny koncert w Barcelonie z udziałem 5000 osób nie spowodował wzrostu zakażeń, poinformowali organizatorzy.

Podczas wtorkowej konferencji przedstawiciele szpitala Germans Trias i Pujol w Badalonie wyjaśnili, że koncert dowiódł, iż imprezy te są bezpieczne nawet wtedy, kiedy niezachowywany jest dystans społeczny między uczestnikami. 

Dwa tygodnie po koncercie wśród uczestników wykryto zaledwie sześć przypadków koronawirusa, powiedział na konferencji prasowej kierownik medyczny dr Josep Maria Llibre.

- Koncert grupy Love of Lesbian zorganizowany w barcelońskim Pałacu Sant Jordi z udziałem 5000 osób nie stał się imprezą o dużej liczbie zakażeń. Zanotowaliśmy jedynie sześć infekcji w okresie 14 dni po tym wydarzeniu - powiedział Josep Maria Llibre, lekarz szpitala w Badalonie. - Są to bardzo uspokajające dane i wierzymy, że mogą być pomocne w otwieraniu działań kulturalnych na całym świecie - dodał.

W dniu koncertu uczestnicy koncertu musieli przejść test na obecność koronawirusa w jednym z trzech punktów w mieście. Uczestnicy otrzymali wyniki w ciągu 10 do 15 minut za pośrednictwem aplikacji na swoich telefonach. Wydarzenie odbyło się w zamkniętej arenie Palau Sant Jordi. Uczestnicy musieli nosić maseczki ochronne, ale nie byli zobowiązani do zachowania dystansu. Po koncercie lekarze wezwali uczestników na ponowną diagnostykę COVID-19. 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz