Po 5 tys. dla personelu pomocniczego walczącego z COVID-19

29 Kwietnia 2021, 15:05 koronawirus covid epidemia pandemia szpital zakaźny

Pracownicy niemedyczni na oddziałach COVID-owych otrzymają 5 tys. zł jednorazowej premii, poinformował na posiedzeniu zespołu trójstronnego ds. ochrony zdrowia przy ministrze zdrowia Adam Niedzielski. 

W czwartek odbyło się posiedzenie prezydium zespołu, podczas którego rozmawiano o dalszym procedowaniu projektu dotyczącego minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia.

Jednak tematem posiedzenia były też dodatki covidowe za pracę przy epidemii.  minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że pracownicy niemedyczni na oddziałach COVID-owych otrzymają 5 tys. zł jednorazowej premii. Nie jest to takie samo rozwiązanie, jak druga pensja wypłacana medykom za pracę przy COVID-19.

- To bardzo dobra wiadomość. O dodatkowe pieniądze dla pracowników niemedycznych pracujących ramię w ramię z lekarzami i pielęgniarkami zabiegaliśmy od listopada ub. roku – komentuje po posiedzeniu zespołu Maria Ochman, szefowa Sekretariatu Ochrony Zdrowia. 

„Solidarność” domagała się stałych dodatków, ale jednorazową premię oceniają jako "krok w dobrym kierunku". Dla salowych, asystentów, personelu pomocniczego to znaczące środki. 

- Od listopada o to zabiegamy. Słaliśmy pisma do ministra Adama Niedzielskiego, do premiera Mateusza Morawieckiego, podnosiliśmy tę kwestię przy każdej możliwej okazji. Ale jak to mówią – kropla dąży skałę – mówi M.Ochman.

Jak dodaje, jest to bardzo dobra wiadomość, oczekiwania przez „Solidarność”, która upomina się o wszystkich pracowników. Nie tylko lekarzy, pielęgniarki i położne.

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz