W systemie zostały terminy dla osób zaszczepionych w majówkę

04 Maja 2021, 14:52 Szczepienia

Centrum e-zdrowia pracuje nad tym, aby anulować wszystkie zaplanowane wizyty na szczepienie p/COVID osób, które w majówkę już zaszczepiły się szczepionką Johnson&Johnson.

Minister zdrowia Adam Niedzielski we wtorek zapowiedział, że podsumowanie akcji majówkowej, która cieszyła się ogromną popularnością przedstawi minister Michał Dworczyk.

Dziennikarze pytali też o techniczny problem jaki pojawił się w związku z akcją Szczepimy się w majówkę, ponieważ osoby, które wcześniej miały zarezerwowany termin szczepienia, a skorzystały ze szczepienia w majówkę, nie mogą zwolnić tego wcześniej zarezerwowanego ani poprzez IKP, ani infolinię, ani dzwoniąc do punktu, gdzie miały umówione szczepienie.

- Centrum e-zdrowia pracuje nad tym, aby anulować wszystkie zaplanowane wizyty na szczepienie p/COVID osób, które w majówkę już zaszczepiły się szczepionką Johnson&Johnson - poinformował rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Jak dodał minister zdrowia Adam Niedzielski problem jest już znany w MZ. - Będziemy prawdopodobnie ręcznie usuwali te terminy - zapowiedział.

Dodatkowo odniósł się dopytania o to, że przez akcję w punktach mobilnych w majówkę, do punktów szczepień nie dojechały zaplanowane dawki, bo część trafiła na akcję majówkową.

- Jeżeli chodzi o kwestię dawek przeznaczonych na szczepienia majówkowe, to to była - według mojej wiedzy - odrębna pula - poinformował szef resortu zdrowia.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz