Kompleksowy program rehabilitacji po COVID-19. Gdzie? Lista placówek

05 Maja 2021, 16:19 maska ochronna maseczka maseczki covid koronawirus pandemia epidemia

Od połowy kwietnia NFZ finansuje świadczenia z zakresu rehabilitacji ozdrowieńców COVID-19. Komu przysługuje rehabilitacja post-covidowa? Ile placówek otrzymało kontrakt na rehabilitację pacjentów, u których dalej występują objawy po wyleczeniu COVID-19? Lista placówek. 

Przypomnijmy, że program gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji po chorobie COVID-19. Ozdrowieńcy mają do 12 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19 na to, aby dołączyć do programu rehabilitacji post-covidowej.

Zobacz więcej: Znamy szczegóły programu rehabilitacji po COVID-19

Skala problemu powikłań post-covidowych jest ogólnopolska - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadając powstanie ośrodków rehabilitacji post-covid.

Gdzie realizowany jest program rehabilitacji post-covid?

Na realizację zadań z zakresu rehabilitacji post-covidowej nie ma rozpisanego żadnego konkursu i wszystkie podmioty z umową NFZ mogą do tego projektu przystąpić.

Kontraktowanie podmiotów wciąż trwa i jak zapewnia rzecznika prasowa Centrali NFZ Sylwia Wądrzyk, program cieszy się dużym zainteresowaniem a  zgłoszeń jest bardzo dużo.

Jak do tej pory (5. maj. 17:00) Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia zakontraktowało realizację świadczeń z zakresu rehabilitacji COVID-19 w ramach kontraktu z NFZ dla 133 placówek.

Najwięcej ośrodków funkcjonuje obecnie w województwie małopolskim - 27 i wielkopolskim - 18. Po drugiej stronie skali jest województwo świętokrzyskie, którego nie opublikowało wykazu placówek realizujących rehabilitację ozdrowieńców COVID-19 oraz opolskie - 2 placówki. 

Rehabilitacja po COVID-19 – aktualna lista placówek dla każdego województwa

Komu przysługuje rehabilitacja COVID-19?

Świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania. Skierowanie wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19.

Rehabilitowany pacjent może liczyć na minimum 96 zabiegów fizjoterapeutycznych. Ma prawo do konsultacji z personelem medycznym oraz może skorzystać z profesjonalnej terapii psychologicznej.

Ponadto każda placówka uczestnicząca w programie zapewnia pacjentom badania diagnostyczne, leki i wyroby medyczne, które są niezbędne do uzyskania najlepszych rezultatów programu leczenia.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz