Wolne terminy na szczepienia. Podaż przekroczy popyt?

10 Maja 2021, 13:16 michał dworczyk kprm

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w poniedziałek, że w maju i czerwcu jest ponad 4,5 mln wolnych terminów na szczepienie. W jego ocenie, w najbliższych tygodniach największym wyzwaniem nie będzie już liczba dostępnych szczepionek a liczba chętnych do szczepień.

Jak poinformował Michał Dworczyk, dziś przekroczona zostanie liczba 14 mln wszystkich wykonanych szczepień. Pierwszą dawką szczepionki zaszczepionych zostało już ponad 10 mln osób. Poinformował przy tym, że na maj i czerwiec wolnych jest ponad 4,5 mln terminów szczepień.

Potrzebna kampania profrekwencyjna

Od wczoraj wszyscy pełnoletni obywatele mogą się szczepić. Z ponad 31,3 mln populacji dorosłych Polaków w systemie szczepień zarejestrowanych jest 11,6 mln osób - poinformował szef KPRM. System obejmuje wszystkie osoby, także te, które już się zaszczepiły przeciw COVID-19.

- W perspektywie najbliższych tygodni największym wyzwaniem nie będzie dostępność szczepionki a przekonanie Polaków, że warto się szczepić - mówił Michał Dworczyk.

Zapowiedział przy tym, że w drugiej połowie maja uruchomiona zostanie "duża kampania profrekwencyjna z udziałem znanych sportowców, youtuberów, blogerów". Kampania ma odbywać się zarówno za pośrednictwem mediów tradycyjnych jak i social mediów, tak by zachęcić najmłodszych. Szczegóły kampanii poznamy 15. maja.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz