BioNTech zobowiązał się do dostarczenia w tym roku 1,8 miliarda dawek szczepionki przeciw COVID-19

10 Maja 2021, 15:59 pfizer biontech szczepionka szczepienia

BioNTech podał w poniedziałek, że jego portfel zamówień na dostawę szczepionek COVID-19 w tym roku wzrósł do 1,8 mld dawek, w porównaniu z wcześniej zapowiadanymi 1,4 mld dawek.

BioNTech wraz ze swoim partnerem Pfizer są jednymi z głównych dostawców szczepionek przeciw COVID-19 na świat. 

Do 6 maja BioNTech i Pfizer dostarczyły około 450 mln dawek swojej szczepionki do 91 krajów i terytoriów na całym świecie - czytamy w opublikowanej w poniedziałek aktualizacji wyników finansowych za I kwartał 2021 r.

BioNTech spodziewa się, że roczna zdolność produkcyjna dla ich szczepionki osiągnie 3 mld dawek do końca 2021 r. a w następnym powinna przekroczyć tę ilość. 

Szacowane przychody ze szczepionek COVID-19 dla BioNTech przy realizacji umów na dostawę ok. 1,8 mld dawek szczepionki wynoszą około 12,4 mld euro. Jednocześnie planowane wydatki i nakłady inwestycyjne na cały 2021 rok wyniosą BioNTech od około 1,1 mld euro do 1,3 mld euro.

Szczepionka może być stosowana szerzej

W raporcie podkreślono, że wciąż trwają badania na temat konieczności stosowania trzeciej, przypominającej dawki szczepionki. Równolegle "trwają liczne badania kliniczne mające na celu rozszerzenie dopuszczenia BNT162b2 na dodatkowe grupy populacji, takie jak dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat, oraz zebranie dalszych danych u zdrowych kobiet w ciąży."

Do tej pory nie ma dowodów na to, że konieczna jest adaptacja obecnej szczepionki BioNTech na COVID-19 przeciwko kluczowym zidentyfikowanym pojawiającym się wariantom. Mimo to BioNTech opracował kompleksową strategię, aby zająć się tymi wariantami, jeśli zajdzie taka potrzeba w przyszłości (...) - czytamy w raporcie.

Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz