Przegląd prasy

11 Maja 2021, 9:00 prasa

Szczepienia po nowemu - Rzeczpospolita - Od 17 maja rząd będzie promował szczepienia głównie wśród młodych.

 

Ozdrowieńcom może wystarczyć jedna dawka - Rzeczpospolita - Ozdrowieńcy zaszczepią się szybciej. Do niedawna czekali na szczepienie trzy miesiące, teraz będzie to 30 dni.

Postęp w leczeniu zmienia reguły gry - Rzeczpospolita - Skrót z debaty Medycznej Racji Stanu "Postęp Terapeutyczny - szanse dla pacjenta, Wyzwania dla Systemu. Perspektywa w Pandemii."

Medycy chcą ekstrapieniędzy za szczepienia pracowników - Rzeczpospolita - Niektóre przychodnie chcą dodatkowo zarobić za realizację szczepień w zakładach pracy. Dodatkowo opłata wynosi od 5 do 11 zł za pracownika.

Gminy odzyskają miliony za szpitale - Rzeczpospolita - Za sprawą wyroku TK samorządy  mogą żądać zwrotu środków, które w ciągu ostatnich pięciu lat poniosły na pokrycie długów podległych szpitali.

Brak zgody, jak ma działać fundusz kompensacyjny - Dziennik Gazeta prawna - Dobiegają końca prace nad funduszem, z którego miałyby być wypłacane rekompensaty za NOP.

Będzie szczepienie 16- i 17-latków - Dziennik Gazeta Prawna - Rada Medyczna zaaprobuje podawanie preparatu najmłodszych. Na razie mogłoby to dotyczyć tylko produktów Pfizera - informuje DGP.

Produkcja leków musi być bliżej odbiorców - Puls Biznesu - Fresenius Kabi, polski oddział niemieckiego giganta medyczno-farmaceutycznego, inwestuje w dystrybucję leków i spodziewa się przenoszenia fabryk z Azji do Europy.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz