Komisja Zdrowia. Ministerstwo o zdrowiu w KPO

11 Maja 2021, 11:02 sejm
Dziś podczas posiedzenia Komisji Zdrowia, przedstawiciele resortu zdrowia przedstawią informację na temat „Efektywności, dostępności i jakości systemu ochrony zdrowia” ujętej w Krajowym Planie Odbudowy.
 
 

Dziś o 11:15, sejmowa Komisja Zdrowia wysłucha przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia na temat: "które z postulatów przedstawionych podczas prowadzonych konsultacji społecznych zostały uwzględnione podczas formułowania komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” w Krajowym Planie Odbudowy oraz informacja na temat kosztów związanych z realizacją poszczególnych zadań wymienionych w ww. komponencie i szczegółów dotyczących jego wdrażania.”

Przypomnijmy, że Krajowy Plan Odbudowy to program inwestycji i reform na kolejne lata przygotowany przez rząd. Jego celem jest wzmocnienie gospodarki po covidowym kryzysie i przestawienie jej "na nowe, zielone tory". Taki program muszą przygotować wszystkie kraje członkowskie UE i jest to warunek uruchomienia środków z unijnego Funduszu Odbudowy, przeznaczonych na walkę ze skutkami pandemii. Łącznie Polska ma otrzymać z niego ponad 200 mld zł i będzie czwartym największym beneficjentem. Zgodnie z wymogami UE, 37 proc. dotacji ma zostać przeznaczone na zieloną transformację, a 20 proc. - na cyfryzację. Jednym z filarów jest obszar ochrony zdrowia. 

Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz