Kina i teatry odmrożone o tydzień wcześniej

12 Maja 2021, 14:11

Przyspieszamy o 8 dni otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury na 21 maja, aby w reżimie sanitarnym można było wcześniej te działy życia społeczno-gospodarczego już uruchamiać - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki.

Potrzebujemy we właściwy sposób korzystać z dobrodziejstw tego nieco lepszego czasu, z którym mamy ostatnio do czynienia. Zdecydowaliśmy się z panem ministrem, z Radą Medyczną dokonać pewnych drobnych korekt związanych z planem na maj, który przedstawiliśmy kilka tygodni temu.

Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o 8 dni, na 21 maja, aby w reżimie sanitarnym można było wcześniej te działy życia społeczno-gospodarczego już uruchamiać.

Jak poinformował zapadła też decyzja o przyspieszeniu o 1 dzień, na 28 maja otwarcia branży sportowej.

Zapewnił, że trwają debaty z przedstawicielami różnych branż, m.in. estradowej.

Apelował o rozważne korzystanie z tego otwarcia i powrotu do normalności oraz przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ocenił, że to drobne przyspieszenia, ale mające pewną symbolikę.  - Pokazują, że jeżeli widzimy przestrzeń do poprawy sytuacji gospodarczej, nie zagrażającą jednocześnie sytuacji epidemicznej, to takie kroki będziemy podejmowali - stwierdził szef resortu zdrowia.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz