PZU planuje podwoić przychód do 2024 r.

13 Maja 2021, 12:37 szpital pacjenci pacjent kolejka wizyta lekarz
Umocnienie pozycji na rynku prywatnej opieki medycznej i blisko dwukrotne zwiększenie przychodów operatora medycznego w ciągu czterech lat - przewiduje nowa strategia PZU Zdrowia na lata 2021-2024. 
 

Głównym celem biznesowym strategii PZU Zdrowie jest osiągniecie 1,7 mld zł przychodu do 2024 roku, co oznacza podwojenie obecnego wyniku i tempo rozwoju przekraczające dynamikę rynkową.

Wspólnym mianownikiem dla celów biznesowych spółki i oczekiwań pacjentów będzie profilaktyka.

- Postawimy mocno na jej rozwój, ponieważ wierzymy, że jesteśmy w stanie zrewolucjonizować podejście do myślenia o zdrowiu przez społeczeństwo. Połączymy wiedzę ekspercką pracowników PZU Zdrowie z rozwiązaniami technologicznymi, które pozwolą nam spersonalizować podejście do pacjenta - czytamy w komunikacie spółki.

PZU ma także aspirację aby stać się wiodącym podmiotem świadczącym usługi zdrowotne dla klientów indywidualnych. 

- Włożymy dużo wysiłku w rozwój rozwiązań proklienckich, które pomogą marce PZU Zdrowie mocniej zaistnieć w świadomości Polaków. Wykorzystamy również doświadczenie wynikające ze współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Grupą PZU przy projektach związanych z walką z pandemią, m.in. Domową Opieką Medyczną oraz Narodowego Programu Szczepień - czytamy.

PZU podkreśla planowane inwestycje w rozwiązania, które wspierają pracę lekarzy, pielęgniarek czy diagnostów.

- W kolejnych latach wprowadzimy liczne usprawnienia do infrastruktury IT, tak aby ułatwiała codzienne zadania personelu medycznego, a pacjentom samodzielne zarządzanie usługami medycznymi przez portal mojePZU - wskazuje PZU Zdrowie w komunikacie.

W tym celu PZU postawi na  współpracę ze startupami medycznymi, np. w ramach inicjatywy Top Diruptors in Healthcare monitorującej polski sektor medtech.

- Przykładem udanej współpracy jest wdrożenie do naszej sieci diagnostycznej modelu AI stworzonego przez firmę BrainScan, który skraca czas wykrycia udaru mózgu z kilku godzin do kilku minut - czytamy. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz