Kiedy szczepienia nastolatków przeciw COVID-19 w Polsce? Wymagany będzie specjalny formularz

14 Maja 2021, 13:23 szczepienie

W niedziele udostępniony zostany formularz zgody rodziców na szczepienie nastolatków. Od poniedziałku urucohomiona zostanie rejestracja do szczepień przeciw COVID-19 dla 16- i 17-latków. Jeszcze w piątek wieczorem ukaże się podpisane rozporządzenie w tej sprawie - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Osoby powyżej 16 lat będą musiały posiadać zgodę opiekunów do zaszczepienia przeciw COVID-19. Opiekunowie nie muszą być jednak obecni przy samym szczepieniu. Jak przekazał minister zdrowia już w niedzielę na stronach ministerstwa pojawi się nowy formularz rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19, który będzie zawierał wymagane pole na zgodę rodziców.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał w środę na konferencji, że zdaniem ekspertów konieczne jest jak najszybsze zaszczepienie jak największej części populacji.

- Chcemy już wkrótce umożliwić szczepienia dla 16-18 latków. Im większa część społeczeństwa jest zaszczepiona, tym szybciej osiągniemy odporność zbiorową - stwierdził premier w środę podczas briefingu w Centrum Zdrowia Dziecka.

- Jesteśmy po konsultacjach z Radą Medyczną. Mamy tu oczywiste wsparcie ze strony charakterystyki produktu leczniczego, gdzie jest zawarta taka możliwość dopuszczenia szczepienia szesnastolatków - wyjaśniał w środę minister zdrowia. 

Zobacz również: 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz