Szpital Narodowy zawiesza swoją działalność

19 Maja 2021, 13:41 stadion narodowy

- W najbliższą niedzielę zostanie wypisany ostatni pacjent ze Szpitala Tymczasowego na Stadionie Narodowym-  powiedział na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk informując o zawieszeniu pracy szpitala.  

Michał Dworczyk przekazał, że Szpital Narodowy działający na PGE Stadionie Narodowym zostanie zamknięty 23 maja. To był pierwszy szpital tymczasowy, który budowaliśmy po to, żeby odpowiedzieć na sytuacje, jaka powstała w związku z pandemią COVID-19 – mówił Michał Dworczyk. Łącznie od początku funkcjonowania medycy objęli opieką w tym szpitalu ponad 1800 pacjentów.

Szef KPRM poinformował, że szpital zawiesi swoją działalność i choć w części zostanie zdemontowany, to jednak większość infrastruktury pozostanie.

 - Pozostanie, żeby być takim zabezpieczeniem, które mamy nadzieję nie będzie wykorzystane, ale które w sytuacji, kiedy pojawiłaby się czwarta fala albo sytuacja epidemiczna gwałtownie by się pogorszyła, żeby w sposób prosty w ciągu kilkudziesięciu godzin można było przywrócić funkcjonowanie tej placówki - zaznaczył Michał Dworczyk.

Zobacz również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz