Szczepienia w aptekach p/COVID: są projekty rozporządzeń

24 Maja 2021, 10:54 Apteka

Umożliwienie przeprowadzania szczepień ochronnych w aptekach ogólnodostępnych, a także określenie wymagań, jakie musi spełniać lokal apteki ogólnodostępnej -przewidują dwa projekty rozporządzeń MZ, które w poniedziałek trafiły do konsultacji. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił poprawki Senatu do ust., która wprowadza taką możliwość, a dokument trafił do podpisu prezydenta.

 

Chodzi o Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie metody zapobiegania COVID-19 oraz Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymogów, jakim powinien odpowiadać lokal apteki

W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił poprawki Senatu do ustawy umożliwiającej szczepienia w aptekach, a dokument trafił do Prezydenta. Szczepienia w aptekach: Sejm odrzucił poprawki Senatu. Co to oznacza?

Warto zaznaczyć, że ustawa mówi o możliwości prowadzenia w aptekach szczepień w ogóle, a nie tylko tych, przeciw COVID-19.Szczepienia w aptekach. Jakie intencje autora przepisu?

Projekt rozporządzenia ws. metody zapobiegania COVID-19 - jak wskazuje MZ - ma na celu "zwiększenie liczby podmiotów uprawnionych do przeprowadzania szczepień ochronnych przeciwko COVID-19".

Z kolei projekt dot. wymogów określa wymagania, jakie musi spełniać lokal apteki ogólnodostępnej, i określa wyposażenie niezbędne do bezpiecznego prowadzenia szczepień.

Oba projekt zostały skierowane do skróconych 3-dniowych konsultacji, a wejść w życie mają z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Źródło: RCL

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz