Nowela ustawy o płacy minimalnej w ochronie zdrowia uchwalona

28 Maja 2021, 15:44 sejm

Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Odrzucone zostały też wszystkie zaproponowane przez opozycję w drugim czytaniu poprawki dot. m.in. zwiększenia współczynników dla poszczególnych zawodów w ochronie zdrowia. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Posłowie przyjęli ustawę o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw. Za przyjęciem ustawy było 433 posłów, przeciw były 3 osoby, a 8 posłów wstrzymało się od głosu.

Wcześniej w głosowaniach odrzucono 13 poprawek złożonych przez opozycję. Odrzucenie ich rekomendowały sejmowe komisje finansów publicznych oraz zdrowia.

Poprawki te były odrzucone podczas pierwszego czytania projektu. Posłowie opozycji złożyli je więc podczas drugiego czytania, a w związku z tym projektem i poprawkami ponownie zajęły się w czwartek połączone komisje. Projekt o min. płacach w ochronie zdrowia wraca do komisji. W czwartek komisje rozpatrzyły 13 poprawek zgłoszonych w czasie drugiego czytania do projektu dotyczących głównie podniesienia współczynników dla poszczególnych zawodów w ochronie zdrowia.

Wszystkie poprawki uzyskały negatywne stanowisko rządu, a także w głosowaniach - negatywną opinię komisji. Siatka płac: Komisje sejmowe negatywnie o poprawkach opozycji

Teraz ustawa trafi do prac w Senacie.

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz