AstraZeneca otwiera drugie biuro w Polsce

01 Czerwca 2021, 15:29 porozumienie ugoda umowa

AstraZeneca uruchamia biuro w Krakowie. Będzie to drugie biuro tej firmy w Polsce. Otwarcie planowane jest w lipcu.

Brytyjsko-szwedzki producent leków zdecydował się na otwarcie w Polsce drugiego biura, tym razem w Krakowie, w sąsiedztwie Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica.

Jego pracownicy skupią się na najnowszych systemach komputerowych wykorzystywanych podczas badania klinicznego w obszarze zarządzania procesem badania bądź zbierania danych klinicznych, jak również zarządzać będą przebiegiem globalnych badań klinicznych - podaje spółka.

- Niezwykle cieszymy się, że będziemy otwierać nowe biuro AstraZeneca w Polsce. Kraków jest doskonałą lokalizacją na taką inwestycje – to jeden z czołowych ośrodków akademickich w kraju, centrum biznesowe południowej Polski i siedziba wielu start-upów medycznych, biotechnologicznych, a także tych działających w dziedzinie IT, AI oraz zarządzania danymi – podkreśla Barbara Kozierkiewicz, Dyrektor Globalnych Systemów Klinicznych i Wiceprezes Zarządu AstraZeneca Pharma Poland.

AZ planuje nawiązanie bliższej współpracy z Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, międzynarodowym instytutem zajmującym się rozwojem medycyny komputerowej. Działalność Sano skupia się na opracowywaniu zaawansowanych metod komputerowych służących profilaktyce, diagnozowaniu i leczeniu chorób. 

- Bardzo cieszą nas nowe możliwości współpracy z partnerami takimi jak AstraZeneca. Wierzę, że wspólnie uda nam się zrobić wiele dobrego dla przyszłości medycyny, a przede wszystkim pacjentów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie –podkreśla dr Arkadiusz Sitek, Dyrektor Sano Centrum Medycyny Obliczeniowej.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz