Healthy Cities - pobierz aplikację i zadbaj o zdrowie oraz środowisko

02 Czerwca 2021, 9:01

Dziewięć na dziesięć osób na całym świecie jest narażonych na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. Dlatego grupa LUX MED zachęca do większej aktywności fizycznej i jak zaznacza dostawca świadczeń medycznych - to dobre dla naszego zdrowia, ale też i naszego środowiska. 

Pandemia spowodowała, że wiele osób zostało zamkniętych w domach i zrezygnowało z codziennego ruchu a przecież aktywność fizyczna może być dobra nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla środowiska - przekonuje Grupa LUX MED i ogłasza wyzwanie Healthy Cities.

W ramach wyzwania, nasza aktywność zostanie nagrodzona i we współpracy z Lasami Państwowymi, LUX MED posadzi ponad 300 tys. drzew w całej Polsce. O tym, jak duży las powstanie w poszczególnych województwach zdecydują uczestnicy.

Jakość środowiska, w którym żyjemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Obserwujemy to każdego dnia w naszych gabinetach. W projekcie Healthy Cities chcemy pokazać, że każdy może działać – to my jesteśmy odpowiedzialni za nasze zdrowie i za to, w jakim stanie przekażemy planetę przyszłym pokoleniom. Dwa drzewa średniej wielkości zaspokajają roczne zapotrzebowanie jednej osoby na tlen, więc jak posadzimy ich 300 tysięcy, będzie to miało realny efekt. Ale nasza aktywność na polu środowiskowym ma również charakter symboliczny – każdego dnia zastanawiamy się co jeszcze możemy zrobić, by czynić świat lepszym i takim podejściem chcemy zarażać nasze otoczenie - mówi o założeniach wyzwania Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Każdy krok się liczy!

Aby zasadzić więcej drzew w Twojej okolicy wystarczy pobrać aplikację Healthy Cities z AppStore lub Google Play. Przy rejestracji wybierz swoje województwo i do końca czerwca zrób jak najwięcej kroków! Rywalizacja odbywa się między 16 województwami. Nagrodą dla każdej z drużyn jest las, a jego wielkość będzie zależeć od finalnej pozycji zespołu w rankingu (decyduje średnia liczba kroków w przeliczeniu na jednego uczestnika) – im więcej kroków, tym więcej drzew.

Aplikacja wyposażona jest również w bibliotekę artykułów przygotowanych przez ekspertów Grupy LUX MED. Publikowane są tam informacje w trzech kategoriach: styl życia i sport; zdrowie psychiczne oraz pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, tak, aby uczestnikom zapewnić dostęp do pewnej wiedzy związanej z wyzwaniem.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz