Psychiatria dziecięca: dłuższy okres rozliczeniowy dla ośrodków I poziomu

10 Czerwca 2021, 13:08 NFZ narodowy fundusz zdrowia

Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży będą mogły przedłużyć okres rozliczeniowy kończący się 30 czerwca br. do końca tego roku. Taką zmianę przewiduje nowela zarządzenia NFZ opublikowana w czwartek.

Chodzi o zarządzenie nr 101/2021/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień.

Jak wyjaśnia NFZ, "zmiana wprowadzona w zakresie § 19 zarządzenia dotyczącego przedłużenia okresu rozliczeniowego dla świadczeń opieki zdrowotnej zrealizowanych w 2020 r. (w ramach Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży – I poziom referencyjny) ma na celu dostosowanie przepisów nowelizowanego zarządzenia do § 2 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 4 września 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1548, z późn. zm.), umożliwiającego świadczeniodawcom przedłużenie okresu rozliczeniowego kończącego się w dniu 30 czerwca 2021 r., na kolejny okres rozliczeniowy, tj. do dnia 31 grudnia 2021 r.".

NFZ informuje, że w myśl nowelizowanego zarządzenia, świadczeniodawcy realizujący I poziom referencyjny, którym okres rozliczeniowy upływa 30 czerwca 2021 r., mogą – w terminie do 30 czerwca 2021 r. - złożyć do Funduszu wniosek o przedłużenie okresu rozliczeniowego o kolejny okres, tj. do 31 grudnia 2021 r.

Źródło: NFZ

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz