Przegląd prasy

15 Czerwca 2021, 9:00 prasa

Bez limitu do specjalisty - Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna - Od 1 lipca wchodzi w życie program "Profilaktyka 40 PLUS". Zniesione zostaną także limity przyjęć do wszystkich specjalistów.

 

Fala zakażeń po chińskiej szczepionce - Gazeta Wyborcza - Bahrajn zaszczepił już prawie połowę swojej populacji, w większości szczepionką Sinopharmu. Sytuacja epidemiczna w kraju się tylko pogorszyła.

Odwiedzający szpital nie musi być szczepiony - Rzeczpospolita - Dyrekcja placówki nie może zakazać nieszczepionym odwiedzin u pacjentów, chyba że chodzi o oddziały chorych o obniżonej odporności. Opinia rzecznika Biura RPP, Jakuba Gołąba.

Przedsiębiorstwa coraz wyraźniej widzą potencjał tkwiący w B+R - Rzeczpospolita - Nakłady i liczba rodzimych firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową rosną. Od 2015 r. nakłady na b+R wzrosły 5-krotnie. 

Epidemia odeszła na chwilę - Dziennik Gazeta Prawna - Do szczepień bardziej zachęca covidowy paszport i możliwość przyjęcia drugiej dawki w dowolnym punkcie niż wygrana na loterii. Badanie ankietowe United Surveys.

Dyrektorzy zorganizują szczepienia podopiecznych - Dziennik Gazeta Prawna - MEN przygotowały wytyczne dot. podawania szczepionki p/COVID-19 w placówkach edukacyjnych.

Efekt pandemii raczej się nie utrzyma - Dziennik Gazeta Prawna - "Polacy biorą mniej antybiotyków, ale nadal jesteśmy w czołówce stosowania tej metody leczenia".

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz