Michał Dworczyk zostaje na stanowisku

24 Czerwca 2021, 10:50 dworczyk

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a jednocześnie pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciw COVID-19, pozostaje na swoim stanowisku. W środę wieczorem w Sejmie odbyła się debata, a w nocy głosowania, w których rządowa większość odrzuciła wniosek Koalicji Obywatelskiej o odwołanie M.Dworczyka.

Co istotne, wniosek nie dotyczył organizacji programu szczepień p.COVID-19, ale organizacji wyborów kopertowych. 

Wniosek dotyczący M.Dworczyka, Mariusza Kamińskiego i Jacka Sasina, a złożył klub Koalicji Obywatelskiej na początku czerwca.Dotyczyły one raportu Najwyższej Izby Kontroli, według którego premier Mateusz Morawiecki i trzej ministrowie złamali prawo w związku z organizacją wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym 10 maja 2020 roku, które się jednak nie odbyły.

Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej, który uzasadniał wniosek podkreślał, że "wybory kopertowe", to był "zamach na wolne wybory, na konstytucję". Dodał, że chodzi o odpowiedzialność M.Dworczyka jedynie za próbę przeprowadzenie nielegalnych wyborów, a nie za ich przeprowadzenie dzięki wicepremierowi Jarosławiowi Gowinowi. - Opamiętanie przyszło z waszej koalicji. Gdyby nie premier Gowin i jego parlamentarzyści, w Polsce odbyłyby się nielegalne wybory. Panie ministrze Dworczyk, powinien pan podziękować Gowinowi - podkreślał S. Nitras.

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że to smutny dzień dla polskiej demokracji. - W Niemczech i Francji cała klasa polityczna zjednoczyłaby się po ataku na jakiegoś wysokiego urzędnika. Do tego potrzebny jest pewien zmysł państwowości, a wy poruszacie się w obszarze orgii partyjności. Patrzycie tylko przez pryzmat tego, co dotyczy waszego krótkoterminowego interesu – ocenił szef rządu.

Zwracał uwagę na zaangażowanie i zasługi M.Dworczyka w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz