Rusza loteria szczepionkowa. Jakie szczegóły?

24 Czerwca 2021, 16:01 szczepienie

Codziennie do wygrania 500 złotych, w finale nawet milion - to m.in. szczegóły loterii szczepionkowej, która ruszyć ma od 1 lipca br. i potrwa do końca września. Warunkiem jest zaszczepienie się, bycie pełnoletnim i zarejestrowanie się do Loterii Narodowego Programu Szczepień.

- Uczestnicy muszą być pełnoletni i przejść całą procedurę zaszczepienia. Na wygraną mają szansę osoby, które się zarejestrują i przystąpią do loterii - wyjaśniał podczas czwartkowej konferencji Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego, który jest głównym organizatorem loterii. Codziennie do wygrania w loterii dla zaszczepionych będzie 500 złotych, a w losowaniu finałowym - nawet milion złotych.

- Loteria ma zachęcić niezdecydowanych Polaków do zaszczepienia się - podkreślił szef TS.

Z kolei szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk wskazywał, że "to jest wielkie wyzwanie: przekonanie tych, którzy nie są zdeterminowani, którzy nie są przekonani". - Jeżeli nie osiągniemy wystarczającego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli liczyć się z IV falą COVID-19. Gdyby do tego doszło, nie można wykluczyć żadnych sytuacji, z lockdownem włącznie - mówił.

Jak wyjaśnił O.Cieślik, aby wziąć udział w loterii, należy zarejestrować się przez Internetowe Konto Pacjenta lub infolinię Narodowego Programu Szczepień. Przy czym w formularzu na stronie IKP będzie trzeba wpisać numer telefonu, ewentualnie podać numer telefonu poprzez infolinię.
Właśnie na telefon w formie SMS-a zostanie przesłana informacja od organizatora loterii o wygranej. Także SMS-em zwycięzcy otrzymają wiadomość z PKO BP z kodem, który będzie niezbędny do wypłaty nagrody z bankomatów lub w oddziale banku.


Cztery szanse dla każdego

- Każdy z uczestników ma cztery szanse na wygraną. Mamy kilka kategorii nagród. Natychmiastowe, czyli losowane codziennie, tygodniowe, nagrody miesięczne oraz główne losowanie, finałowe, które odbędzie się 6 października. Będą tam do wygrania dwie nagrody po milion złotych i dwa samochody - zapowiedział O. Cieślik.

- Jeśli chodzi o odbiór nagród, będziemy się kontaktować telefonicznie lub informować laureatów SMS-em, wysyłać link do wypełnienia oświadczenia. Będziemy też publikować wyniki losowań na stronie loterii – wyjaśnił prezes TS.

Jak dodał, każdy uczestnik będzie miał numer ID. - Nie będziemy przetwarzać żadnych danych osobowych na potrzeby losowania. Losowania są przeprowadzane pod nadzorem wewnętrznej komisji – uspokajał.


Nagrody w loterii

Każda osoba w pełni zaszczepiona ma cztery szanse na nagrody: 1 nagroda natychmiastowa, 1 nagroda tygodniowa, 1 nagroda miesięczna oraz 1 nagroda finałowa.

Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania:
- nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi ponad 14 mln zł.

Nagrody tygodniowe – 12 losowań w każdą środę:
- 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych,
- 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot.

Nagrody miesięczne – 3 losowania w okresie trwania loterii:
- 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych,
- 6 samochodów osobowych Toyota Corolla.

Nagrody finałowe – losowanie 6 października:
- 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł,
- 2 samochody osobowe Toyota C-HR.

W przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego. Zwycięzcy nagród zostaną poinformowani o wygranej w przeciągu dwóch dni roboczych od dnia losowania.

Podatek od nagród


O.Cieślik odniósł się do pytania o podatek od wygranych nagród. - Koszty podatku bierze na siebie w całości Totalizator Sportowy. Jeśli nie pojawi się zwolnienie z opłacenia podatku, uczestnik otrzyma dodatkową nagrodę na opłacenie podatku - wyjaśnił prezes zarządu TS.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz