Nie zaszczepiłeś się? Zadzwoni do ciebie NFZ

25 Czerwca 2021, 12:38 szczepienie

Czerwiec jest miesiącem, w którym radykalnie spadło zainteresowanie szczepieniami, co potwierdza ministerstwo zdrowia. Według statystyk ujętych na stronach rządowych, obecnie wykonano 27,6 mln szczepień, z czego 11,2 mln otrzymało dwie dawki. Minister Zdrowia Adam Niedzielski podkreśla, że przed jesienią kluczowe jest dotarcie do osób chętnych do zaszczepienia, ale które jeszcze się w tym celu nie zgłosiły. Dzisiaj rusza specjalna akcja NFZ.

Telefon od NFZ

- Dziś rozpoczyna się akcja dzwonienia do osób, które się nie zaszczepiły, to będzie milion połączeń w najbliższym czasie, wykona to infolinia NFZ. Konsultant umówi wizytę takiemu pacjentowi. Warto pamiętać, że przypadku wariantu Delta to szczepienie w 90 proc. chroni przed hospitalizacją. - podkreślał minister zdrowia Adam Niedzielski. - Uruchamiamy dodatkowe narzędzia. Największym wyzwaniem jest dotarcie do chętnych do zaszczepienia. W sumie to nawet 80 proc. osób - dodał.

Minister zdrowia ocenia, że jeśli akcja szczepień będzie realizowana w sposób dynamiczny, przewiduję, że dzieci we wrześniu wrócą normalnie do szkoły.

Czwarta fala i wariant Delta. Minister nie wyklucza powrotu obostrzeń

Pacjencie zbadaj się w wakacje

Szef resortu zdrowia zadeklarował także, że wakacje są czasem przygotowania logistycznego do jesieni, także pod kątem rozbudowy mocy laboratoryjnych. - Obecnie głównym ryzykiem jest rozprzestrzenianie się mutacji, które są bardziej zakaźne. Wakacje są okresem przygotowań. - mówił Adam Niedzielski i zachęcał pacjentów do zrobienia dodatkowych badań. 

- Namawiamy wszystkich, żeby w te wakacje skorzystać z profilaktyki, to też jest element przygotowania się do pandemii, żeby mieć większą świadomość stanu swojego zdrowia. - mówił.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz