Rehabilitacja post-COVID w ponad 1000 ośrodkach w Polsce

05 Lipca 2021, 14:23 koronawirus maska maseczka epidemia kwarantanna koronawirus

Od połowy kwietnia NFZ finansuje świadczenia z zakresu rehabilitacji ozdrowieńców COVID-19. Komu przysługuje rehabilitacja post-covidowa? Ile placówek otrzymało kontrakt na rehabilitację pacjentów, u których dalej występują objawy po wyleczeniu COVID-19? Lista placówek.

Przypomnijmy, że program gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji po chorobie COVID-19. Ozdrowieńcy mają do 6 miesięcy od zakończenia leczenia związanego z COVID-19 na to, aby dołączyć do programu rehabilitacji post-covidowej. 

Gdzie realizowany jest program rehabilitacji post-covid?

Na realizację zadań z zakresu rehabilitacji post-covidowej nie ma rozpisanego żadnego konkursu i wszystkie podmioty z umową NFZ mogą do tego projektu przystąpić.

Kontraktowanie podmiotów wciąż trwa a liczba ośrodków od maja znacząco wzrosła - ze 133 zakontraktowanych placówek do ponad 1000. 

ZOBACZ: Rehabilitacja po COVID-19 – aktualna lista placówek dla każdego województwa

Komu przysługuje rehabilitacja COVID-19?

Świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania. Skierowanie wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19.

Rehabilitowany pacjent może liczyć na minimum 96 zabiegów fizjoterapeutycznych. Ma prawo do konsultacji z personelem medycznym oraz może skorzystać z profesjonalnej terapii psychologicznej. Ponadto każda placówka uczestnicząca w programie zapewnia pacjentom badania diagnostyczne, leki i wyroby medyczne, które są niezbędne do uzyskania najlepszych rezultatów programu leczenia.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz