A. Niedzielski o zmianie trendu zakażeń

12 Lipca 2021, 11:16 adam niedzielski minister zdrowia

- Dziś mamy pierwszy dzień po apogeum III fali kiedy linia trendu dot nowych zakażeń  przestała maleć - napisał w niedzielę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak poinformowało w poniedziałek potwierdzono 44 nowe przypadki COVID-19. Z powodu COVID-19 bądź chorób współistniejących nie zmarła żadna osoba.

Zdjęcie

- Dziś mamy pierwszy dzień po apogeum III fali kiedy linia trendu dot nowych zakażeń (7-dniowa średnia ruchoma) przestała maleć. Od tempa szczepień i naszej ostrożności zależy to co będzie się działo dalej. Dlatego #SzczepimySię! - zaapelował na swoim Twitterze w niedzielę minister zdrowia. 

Dynamika spadku zakażeń spowalnia, tak jak i szczepień

Już w piątek minister zdrowia podkreślił o zwalniającej dynamice spadku zakażeń. Jeszcze niedawno było to na poziomie 40 proc., tak teraz jest to rzędu 10 proc. - ocenił Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Z jednej strony to ścieżka dojścia do stabilizacji, ale z drugiej ryzyko odbicia trendu. Według rządu okres wakacyjny i spadek liczby zakażeń dają złudne poczucie bezpieczeństwa.

Dodatkowym ryzykiem jest spadek zainteresowania szczepieniami. Jak ocenił Minister Zdrowia po analizie danych dotyczących szczepień w Polsce, okazuje się, że od końca stycznia do końca maja 8 tys. osób nie zgłosiło się do przyjęcia drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Od 1 czerwca do wczoraj 9 (8 lipca) to jest ponad 44 tysiące osób.

 Dziś mamy pierwszy dzień po apogeum III fali kiedy linia trendu dot nowych zakażeń (7-dniowa średnia ruchoma) przestała maleć. Od tempa szczepień i naszej ostrożności zależy to co będzie się działo dalej. Dlatego #SzczepimySię!Dziś mamy pierwszy dzień po apogeum III fali kiedy linia trendu dot nowych zakażeń (7-dniowa średnia ruchoma) przestała maleć. Od tempa szczepień i naszej ostrożności zależy to co będzie się działo dalej. Dlatego #SzczepimySię!
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz