Sanofi wśród sponsorów igrzysk olimpijskich w Paryżu

14 Lipca 2021, 13:24 sportowiec sport mięśnie

We wtorek francuski producent farmaceutyczny Sanofi ogłosił się krajowym sponsorem letnich igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w 2024 roku, które odbędą się w Paryżu.

Tym samym farmaceutyczny gigant dołącza się do trzech innych francuskich firm – giganta telekomunikacyjnego Orange, dostawcy energii EDF i firmy świadczącej usługi finansowe Groupe BPCE – które już zobowiązały się być lokalnymi sponsorami wydarzenia.

Warunki finansowe sponsoringu nie zostały ujawnione, ale jak informuje dziennik Le Parisien koszty takiej umowy mogą sięgać od 80 mln do 150 mln euro. Sanofi wciąż nie ujawniło szczegółów dotyczących swoich planów marketingowych i zakresu współpracy z organizatorem igrzysk. 

Inne firmy farmaceutyczne także angażują się w sponsoring sportowy, jak na przykład firma Eli Lilly, która nawiązała współpracę ze sportowcami drużyny USA. Podobną współpracę podjął także GlaxoSmithKline, który jako krajowy sponsor Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. pełnił rolę oficjalnego dostawcy usług laboratoryjnych.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz