Szczepienia p/COVID w aptekach. Jak oznakować taki punkt?

15 Lipca 2021, 11:45 Apteka

Oznaczenie aptek ogólnodostępnych poprzez umieszczenie oznaczeń zgodnych z wytycznymi dotyczącymi organizacji Punktów Szczepień Powszechnych nie stanowi naruszenia zakazu reklamy apteki i ich działalności (...) - wyjaśnia Główny Inspektor Farmaceutyczny. To odpowiedź na pytanie prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o oznaczanie punktów szczepień w aptekach tak, aby nie naruszać tego zakazu.

 

Na stronie Naczelnej Izby Aptekarskiej zamieszczono odpowiedź GIF na pytanie prezes NRA Elżbiety Piotrowskiej-Rutkowskiej dotyczące oznaczania punktów szczepień w aptekach tak, aby nie naruszać zakazu reklamy aptek i ich działalności.

"Oznaczenie aptek ogólnodostępnych poprzez umieszczenie oznaczeń zgodnych z wytycznymi dotyczącymi organizacji Punktów Szczepień Powszechnych nie stanowi naruszenia zakazu reklamy apteki i ich działalności określonego w art. 94a ust. 1 ustawy z dnia 6 września 20021 r. - Prawo farmaceutycznej (Dz. U. z 2021 r. poz. 974, z późn. zm.)" - wskazał GIF.

Jednocześnie zastrzegł, że w oznaczeniu o prowadzonym punkcie szczepień nie może być żadnych treści wartościujących ani znaków graficznych, które zachęcałyby do skorzystania z usług i oferty apteki. "W takim przypadku zakaz reklamy aptek i ich działalności nie będzie naruszony" - stwierdził.

 

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz