BioNTech inwestuje w terapie nowotworowe

20 Lipca 2021, 12:17 porozumienie ugoda umowa

BioNTech poinformował o przejęciu zakładu produkcyjnego i platformy badawczo-rozwojowej od spółki zależnej amerykańskiej firmy biotechnologicznej Gilead. Niemiecka firma biotechnologiczna chce zwiększyć ekspansję w obszarze terapii nowotworowych.

Niemiecka firma biotechnologiczna odpowiedzialna m.in. za opracowanie szczepionek przeciw COVID-19 wspólnie z partnerem Pfizer chce skupić się na rozwoju terapii nowotworowych. Jak poinformowała w poniedziałek spółka, BionTEch planuje zakup platformy badawczo-rozwojowej do terapii neoantygenem komórek T (TCR-T) guza litego oraz zakładu produkcyjnego w mieście Gaithersburg, od Kite Pharma, spółki zależnej firmy Gilead. 

Receptory komórek T (TCR) to klasa związków, które ułatwiają komórkom odpornościowym organizmu identyfikację i niszczenie komórek rakowych, podczas gdy TCR-T rozpoznaje antygeny białkowe zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz komórek rakowych.

Przejęcie rozszerzy linię BioNTech w zakresie zindywidualizowanych terapii komórkowych dla pacjentów z rakiem i zwiększy istniejące zdolności produkcyjne w Idar-Oberstein w Niemczech.

Szczegóły transakcji nie są znane. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca lipca bieżącego roku.

źródło: FiercePharma

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz