Zmiany w klubie Koalicji Obywatelskiej

23 Lipca 2021, 8:15 Cezary Tomczyk

Cezary Tomczyk ustąpił z szefa klubu Koalicji Obywatelskiej, zaufany współpracownik Rafała Trzaskowskiego. Nowym szefem klubu Koalicji Obywatelskiej ponownie został Borys Budka, który wcześniej ustąpił miejsca Donaldowi Tuskowi.

Rezygnacja Cezarego Tomczyka

W Sejmie w czwartek wieczorem zebrał się, jak pisali w mediach społecznościowych posłowie KO, "nagle" zwołany klub Koalicji Obywatelskiej. W posiedzeniu wziął udział lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Podczas obrad rezygnację z szefowania klubem złożył Cezary Tomczyk.
W wyborach szefa klubu jesienią minionego roku zdobył 2/3 głosów. Zastąpił na tym stanowisku Borysa Budkę, który był oskarżany przez partyjnych oponentów o to, że nie radzi sobie z łączeniem funkcji szefa klubu i partii. Cezary Tomczyk kierował kampanią Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Polski rok temu.

 

Nowy stary przewodniczący

Na wniosek Donalda Tuska, Borys Budka został wybrany przez aklamację.

- Bez jednego głosu sprzeciwu - powiedział Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami. - Chciałbym, aby Cezary Tomczyk, jako wiceprzewodniczący PO, odpowiadał za przygotowania do kampanii wyborczej - mówił.

- Ten mój powrót to nie jest łatwa sprawa. To wymagało odpowiednich zmian i ustaleń i spotkało się to z pełnym zrozumieniem w Platformie, ale też wszyscy widzą, że to nie chodzi o to, że ktoś w związku z tym coś traci, albo przegrywa, ale jest to takie przegrupowanie - tłumaczył lider PO.

Jak dodał, chce, aby "to wojsko wyruszyło na bardzo ważną bitwę przed i w czasie wyborów z nową energią". - Myślę, że wszyscy zrozumieli tę moją intencję - zaznaczył. 

Cezary Tomczyk ma być wiceprzewodniczącym PO odpowiedzialnym za komunikację. W prezydium klubu mają także zostać wprowadzone parytety. Choć obecność na posiedzeniu klubu była obowiązkowa, część posłów nie wzięła w nim udziału. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz