Wielka Brytania otworzy się dla szczepionych turystów

28 Lipca 2021, 11:53 zielona przepustka paszport covid podróże

Jak donoszą brytyjskie media, rząd Borisa Johnsona ma otworzyć granice Anglii umożliwiając w pełni zaszczepionym podróżnym z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych na wjazd na teren kraju bez konieczności poddawania się kwarantannie.

Według The Times zmiany dla USA i krajów UE mają zostać zapowiedziane już w przyszłym tygodniu. Brytyjski rząd wciąż nie podjął decyzji zmiana dotyczyłaby tylko Anglii, czy wszystkich czterech narodów Wielkiej Brytanii.

Obecnie osoby przybywające do Wielkiej Brytanii musiały otrzymać obie dawki szczepionki koronawirusowej w ramach brytyjskiego programu, by uniknąć kwarantanny.

W ostatnim tygodniu Lotnisko Heathrow, British Airways i Virgin Atlantic poinformowały, że ich 10-dniowy program pilotażowy udowodnił, że stan szczepień zagranicznych podróżnych można skutecznie i dokładnie zweryfikować. 

Około 250 w pełni zaszczepionych pasażerów wybranych lotów z Nowego Jorku, Los Angeles, Jamajki i Aten na początku tego miesiąca przedstawiło swoje dane uwierzytelniające w formie papierowej lub cyfrowej przed wejściem na pokład.

Około 99 procent ich dokumentów zostało zweryfikowanych jako autentyczne, odrzucono tylko poświadczenia dwóch pasażerów. W jednym przypadku wystąpiła rozbieżność między imieniem i nazwiskiem na karcie szczepionki a nazwiskiem w paszporcie, podczas gdy inny dotyczył osoby, która została w pełni zaszczepiona na mniej niż 14 dni przed podróżą.

źródło: The Times

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz