Jak przekonać niezdecydowanych do szczepień?

01 Września 2021, 16:39 Szczepienia

Co trzeci Polak w wieku od 18 do 65 lat przyznaje, że nie zamierza się zaszczepić na COVID-19. Tylko 15% z nieprzekonanych dopuszcza pewne argumenty, które mogłyby ich przekonać do zmiany decyzji – wynika z badania zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Już 70 proc. obywateli Europy zaszczepiło się przeciw COVID-19.  Zaszczepionych przeciw COVID-19 jest już także ponad połowa Polaków w wieku 18-65 lat jest, a co dziesiąty Polak, planuje to zrobić w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Nie planuje się szczepić co trzeci Polak (32%). Częściej przeciw szczepieniom są kobiety (37%) niż mężczyźni (27%). Najczęściej są to osoby w przedziale wiekowym między 25-43 lat (41%) z podstawowym wykształceniem (41%).

 
Jako główną przyczynę nieszczepienia się badani podają brak takiej potrzeby oraz brak zaufania i negatywne nastawienie do szczepienia. Niemal co piąty respondent uważa, że szczepionka nie jest skuteczna i obawia się skutków ubocznych - czytamy.
 
 
Co powinno zainteresować resort zdrowia, 5% Polaków, jest jeszcze skłonne zmienić zdanie co do szczepienia się. Do tych osób przemówiłyby trzy argumenty: potwierdzona skuteczność szczepionki, otrzymanie pieniędzy / nagrody lub przymus / regulacje prawne.
 
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz