Do Warsaw Health Innovation Hub dołączyły kolejne firmy

21 Października 2021, 16:45

Do Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) dołączyły kolejne firmy - informuje Agencja Badań Medycznych. Dziś odbyło się także drugie posiedzenie Rady WHIH złożonej z przedstawicieli firm partnerskich.

Warsaw Health Innovation Hub to inicjatywa, która łączy współpracę sektora publicznego z biznesem w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań medycznych, technologicznych i prawnych, na rzecz poprawy zdrowia pacjentów oraz zwiększenia wydajności polskiego systemu ochrony zdrowia.

Podczas inauguracji do WHIH przystąpiło pięć firm: AstraZeneca, EIT Health, Microsoft, Polpharma i Roche. 

Zainaugurowano projekt Warsaw Health Innovation Hub

Obecnie do WHIH dołączyły cztery kolejne globalne firmy, które podpisały porozumienia o współpracy.

Mówimy dziś o precedensowym momencie, w którym wspólnie tworzymy platformę zaufania, w ramach której partnerzy publiczni i biznesowi wspólnie definiują cele dla optymalizacji i rozwoju systemu ochrony zdrowia w naszym kraju. Kreujemy akcelerator rozwoju innowacji w sektorze ochrony zdrowia dający szansę na wdrożenie najwyższej jakości rozwiązań cyfrowych, sprzętowych i medycznych, które mam nadzieję, będą wkrótce trafiały do polskich pacjentów, zapewniając wyższą jakość leczenia - mówił dr hab. n. med. Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.

Podczas październikowego Polsko-Austriackiego Forum Ekonomicznego „Green Future”, które odbyło z gościnnym udziałem Prezydenta Austrii Alexandra Van der Bellen oraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Prezes ABM dr R.Sierpiński podpisał z Thomasem Schantlem, Członkiem Zarządu VAMED Polska porozumienie o współpracy i dołączeniu tej austriackiej firmy do Warsaw Health Innovation Hub. Porozumienie jest początkiem współpracy międzynarodowej i wymiany doświadczeń pomiędzy oboma krajami. 

Do WHIH przystąpiła także Takeda Pharma. Podpisanie porozumienia o współpracy odbyło się w siedzibie ABM w obecności pana Akio Miyajimy, Ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego Japonii w Polsce oraz pani Tae Sato-Takita, Drugiej Sekretarz i Szefowej Działu Ekonomii i Współpracy Gospodarczej Ambasady Japonii. Porozumienie o współpracy z ramienia Takeda Pharma podpisał  Jean-Luc Deley, Head of Central South East Europe Takeda.

Również firma Merck działająca w Polsce od blisko 30 lat znalazła wspólne płaszczyzny działania i dołączyła do Warsaw Health Innovation Hub, a porozumienie w ABM podpisał Phil Krzyzek, prezes Merck Sp. z o.o.

Czwarta firma to IQVIA, która prowadzi działalność w wielu krajach i ma doświadczenie we współpracy z sektorem publicznym.

Podczas posiedzenia Rady WHIH każda z 9 firm miała okazję, aby przedstawić swoje plany i propozycje aktywności w ramach Warsaw Health Innovation Hub.

Źródło: ABM

 

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz