Przegląd prasy

26 Listopada 2021, 9:15 Przegląd prasy

Certyfikaty pomogą w podróżach - Rzeczpospolita - Paszporty covidowe zostaną przedłużone tylko dla zaszczepionych kolejną dawką. KE chce ujednolicenia zasad w krajach UE.

Składka zdrowotna: nowe obowiązki, nowe terminy – Rzeczpospolita - Przedsiębiorca będzie musiał co miesiąc informować ZUS o swoim dochodzie z działalności gospodarczej.

Jest już pozamiatane – Dziennik Gazeta Prawna - Z naszych wyliczeń wynika, że podczas całej czwartej fali na COVID-19 umrze 35-38 tys. osób Na lockdown jest za późno.

Po receptę nawet do weterynarza – Gazeta Wyborcza - Żadne naukowe towarzystwo na świecie nie zaleca stosowania amantadyny w leczeniu COVID-19. Mimo to w Polsce sprzedaż tego leku wzrosła aż czterokrotnie.

Trzecia dawka już dla każdego dorosłego – Dziennik Gazeta Prawna - Szczepionki czekają na wszystkich chętnych. Pierwsza – praktycznie od ręki i bez kolejek. Przypominająca iniekcja dla wszystkich dorosłych po sześciu miesiącach od drugiej, a dla osób po pięćdziesiątce miesiąc wcześniej.

ZNP chce testów – Gazeta Wyborcza - W Warszawie już połowa szkół uczy zdalnie lub hybrydowo, w Polsce – ponad 4 tys. Niektórzy z kwarantanny przechodzą w kolejną.

Trzeba zaszczepić medyków i nauczycieli – Super Express - Były minister zdrowia krytykuje brak działań rządu PiS ws. pandemii. Co, jego zdaniem, trzeba zrobić? 

Słowacja wprowadza godzinę policyjną i lockdown – Gazeta Wyborcza - W związku z rosnącą liczbą zakażeń Słowacy postanowili wzorem Austriaków wprowadzić w kraju surowe restrykcje.

Możemy efektywniej zarządzać stanem pacjentów – Rzeczpospolita - BFF Banking Group opublikował 6. Już edycję zestawienia „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale według BFF Banking Group". To jedyny w Polsce ranking, który koncentruje się na finansach szpitali.

Inwestycja w nowoczesność – Rzeczpospolita -Zwycięzcy nawet w pandemii nie zapominają o tym, że najważniejszy jest pacjent. I wciąż inwestują w jego komfort.

Rodzące wybierają mniejsze ośrodki – Rzeczpospolita - Placówki z najmniejszym kontraktem stawiają na inwestycje i rozwój nawet w trudnym czasie pandemii Covid-19.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz