Amgen Biotechnologia i Sanofi partnerami Warsaw Health Innovation Hub

15 Grudnia 2021, 14:21

Amgen Biotechnologia został partnerem Warsaw Health Innovation Hub. WHIH to platforma do realizacji wspólnych projektów publiczno-prywatnych. Wcześniej do projektu dołączyły m.in. Sanofi, MSD, Adamed, AstraZeneca, Roche czy Microsoft.

 

Prezes ABM Radosław Sierpiński podpisał porozumienie z firmą Amgen, którą reprezentował Jacek Graliński, dyrektor ds. Korporacyjnych.

- Warsaw Health Innovation Hub jest świetną platformą do prowadzenia roboczego dialogu i realizacji wspólnych projektów publiczno-prywatnych, nakierowanych na konkretne wyzwania w systemie ochrony zdrowia. Amgen dołączając do tej inicjatywy chciałby być inspiratorem i partnerem w wypracowaniu modelu wykorzystania rzeczywistych danych, tak niezbędnego w systemie ochrony zdrowia coraz bardziej nakierowanego na wynik zdrowotny - powiedział Jacek Graliński, dyrektor ds. korporacyjnych Amgen.

 

W szeregi WHIH wstąpiła też firma Sanofi. Podczas spotkania w siedzibie Agencji Badań Medycznych porozumienie o współpracy z Sanofi podpisały Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes zarządu Sanofi w Polsce oraz Magdalena Kruszewska – Central and South Europe MCO Lead, Sanofi.

 

Cieszę się, że podjęliśmy współpracę z Warsaw Health Innovation Hub i wraz z innymi partnerami tego przedsięwzięcia, będziemy w stanie wesprzeć dalsze usprawnianie polskiego systemu ochrony zdrowia, co finalnie, i w to głęboko wierzę, oznacza realną poprawę sytuacji pacjentów w naszym kraju, w tak trudnych obecnie czasach. Bardzo chciałabym aby Polacy mieli coraz szerszy dostęp do wielu przełomowych terapii, ale również aby osiągali jak najlepsze wyniki leczenia lekami, które są już u nas dostępne. Ufam, że wspólnie z Agencją Badań Medycznych będziemy pracować nad inicjatywami wspierającymi ten cel – powiedziała Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes zarządu 

Polecamy:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz