Z ostatniej chwili: minister edukacji ogranicza naukę stacjonarną

25 Stycznia 2022, 18:47

Przemysław Czarnek, szef Ministerstwa Edukacji i Nauki poinformował w Sejmie, że od czwartku przedszkola, zerówki i klasy 1-4 będą prowadzić naukę w trybie stacjonarnym. Uczniowie wyższych klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych. Maturzyści będą mogli konsultować się indywidualnie. 

W poprzednich dniach rząd wielokrotnie podkreślał, że utrzymanie nauki stacjonarnej jest szczególnie istotne, także z punktu widzenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

 

Zmiany wchodzą w życie od czwartku, 27 stycznia br. W 9 województwach w tym czasie ferie trwają ferie zimowe. W przypadku uczelni wyższych, decyzję podejmą rektorzy - doprecyzował minister edukacji. W przypadku szkół specjalnych, decyzja zapadnie wspólnie z rodzicami.

- Decyzję o przejściu części uczniów na formę zdalną pozwolą troszeczkę zmitygować to zagrożenie w postaci ognisk w szkołach - poinformował Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka.

Jak dodał, sytuacja epidemiczna staje się "coraz trudniejsza". Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek zaznaczył jednak, że nie przewiduje, aby uczniowie klas 1-4 mieli przejść na naukę zdalną.

- Jesteśmy w stanie utrzymać naukę stacjonarną i utrzymujemy ją w połowie szkół podstawowych - poinformował.

W czasie poniedziałkowego spotkania kierownictwa MEiN z GIS uzgodniono trzy warianty postępowania, uzależnione od rozwoju sytuacji - zaznaczyła wcześniej rzeczniczka resortu edukacji Anna Ostrowska. 

 

Polecamy także:

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz