Prezydent też chce rozmawiać o pandemii i szczepieniach

26 Stycznia 2022, 12:30 andrzej duda prezydent
26 Stycznia 2022, 12:30

Pandemia dotyka każdego z nas. Chorujemy my, chorują nasi bliscy. Codziennie musimy poddawać się licznym ograniczeniom. Ja również mam doświadczenia związane z tą chorobą. Do przyjęcia szczepionki przekonał mnie głos ekspertów. To skłoniło mnie do zorganizowania w Pałacu Prezydenckim spotkania 27 stycznia, podczas którego zaproszeni eksperci udzielą odpowiedzi na państwa pytania. - tak Prezydent zachęca do udziału w dyskusji.

Prezydencki panel ekspercki „infoCOVID19. Zapytaj. Zdecyduj” odbędzie się w czwartek o godz. 18.00. Jak czytamy na stronie Prezydenta RP, eksperci omówią najważniejsze zagadnienia dotyczące medycznych aspektów walki z pandemią COVID–19. Lista ekspertów nie jest jeszcze znana.

Wypowiedzi Prezydenta Andrzeja Dudy można posłuchać tutaj:

- Każdy z Państwa będzie mógł zadać pytanie. Chcielibyśmy rozwiać Państwa wątpliwości co do szczepień. Do Pałacu Prezydenckiego zaproszono wielu ekspertów, m.in. z wirusologii, chorób zakaźnych i pediatrii - dodała minister Grażyna Ignaczak-Bandych, szef KPRP.

Pytania można wysyłać na adres infocovid@prezydent.pl.

Panel będzie transmitowany na żywo, m.in. na stronie www.prezydent.pl, a także w mediach społecznościowych KPRP.

Prezydent przeciwnikiem obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19

Przypomnijmy, że Prezydent Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że ma wątpliwości co do szczepień. 

  - Jestem absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia. Uważam, że spowoduje to niepokoje społeczne, to kwestia odpowiedzialności ludzi i każdy tę odpowiedzialność powinien ponosić sam - mówił podczas sierpniowej Rady Gabinetowej w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. W jego ocenie obowiązkowe szczepienia to "przekroczenie granicy, na które nie możemy sobie pozwolić" 

Dzisiaj wskazuje jednoznacznie, że "do przyjęcia szczepionki przekonał go głos ekspertów, co miało wpływ na łagodny przebieg zakażenia".

Polecamy także:

Prezydent Andrzej Duda ma pozytywny wynik testu na koronawirusa

Prezydent podpisał ustawę o Funduszu Kompensacyjnym

A.Duda przeciwnikiem obowiązkowych szczepień p/COVID-19

Prezydent po Radzie Gabietowej ws. COVID: sytuacja lepsza niż się spodziewano

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz