Pracownicy Pfizera muszą zwrócić część pensji. Przez hakerów

04 Kwietnia 2022, 16:50 Pfizer logo

Pfizer prosi swoich pracowników o zwroty nadwyżek, które dostali w związku z atakiem hakerskim na firmę Ultimate Kronos Group. UKG to podmiot specjalizujący się w monitorowaniu systemu pracy i w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Koncern wyrównuje wypłaty tych osób, które dostały za niskie wynagrodzenie.

Problemy z wynagrodzeniami

Problemy z wypłatami pojawiły się po grudniowym ataku hakerskim. Ultimate Kronos Group, która obsługuje program do śledzenia czasu pracy i wypłaty wynagrodzenia godzinowego pracowników firmy Pfizer. W ramach rekompensaty koncern zapowiedział, że każda osoba dotknięta atakiem otrzyma 250 dolarów. Osobom, które otrzymały zbyt niskie wynagrodzenia, firma wyrównuje wypłaty. Pracownicy, którzy dostali nadwyżki, muszą je zwrócić. Nie mogą oni również ubiegać się o dodatek rekompensujący atak hakerski. Kwota ta zostanie jednak odjęta od wysokości nadpłaty, którą muszą zwrócić Pfizerowi. Na zwrot za wysokich wypłat pracownicy Pfizera mają pół roku. 

Nie pierwszy taki atak 

Atak hakerski na koncern Pfizer nie był pierwszym i jedynym atakiem na firmę farmaceutyczną. Na początku grudnia 2020 roku, według doniesień The Wall Street Journal, hakerzy z Korei Północnej próbowali ukraść informacje od amerykańskich twórców szczepionek przeciw COVID, Johnson & Johnson i Novavax oraz od brytyjskiego koncernu AstraZeneca. 

Podczas pandemii dane z badań nad szczepionkami przeciwko COVID-19 były częstym celem hakerów. Również w 2020 roku Brytyjskie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oskarżyło grupę rosyjskich hakerów o próbę kradzieży informacji i własności intelektualnej związanych z opracowywaniem i testowaniem szczepionek. Cyberprzestępcy z Rosji zaatakowali nie tylko badaczy z Wielkiej Brytanii, ale także z Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Ataki hakerskie na firmy pracujące nad nowymi terapiami na COVID 19

Przedmiotem cyberataku w 2020 roku była również Europejska Agencja Leków. Hakerzy zdobyli wówczas dostęp do niektórych dokumentów dotyczących zgłoszenia szczepionki przeciwko COVID-19 firmy Pfizer i BioNTech. Ofiarą ataku padła również firma Moderna. 

Moderna potwierdza wyciek danych dotyczących szczepionki

Hakerzy wykradli dane dotyczące szczepionek z Europejskiej Agencji Leków

Polecamy także:

18 mln kartotek pacjentów padło ofiarą hakerów

 

Na podstawie: Fiercepharma

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz