Fizjoterapeuci: nie chcemy zmian w ustawie

11 Maja 2016, 16:09

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii wobec kolejnych projektów nowelizacji ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, która ma wejść w życie 31 maja, jest niezmienne. Zdaniem fizjoterapeutów ustawy nie powinno się zmieniać. Dotyczy to również ostatniego projektu nowelizacji, którą w Sejmie przedwczoraj złożyli posłowie PiS.

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii jest niezmienne - nie powinno się zmieniać ustawy, która ma wejść w życie 31 maja tego roku. Jesteśmy przekonani, że nie jest to aż tak ważna ustawa dla losów RP, żeby tak przyspieszać prace nad nią – powiedział w rozmowie z Polityką Zdrowotną rzecznik PTF Dariusz Jasiński i przypomniał, że na 10 projektów ustaw w sejmowej komisji zdrowia, aż trzy dotyczą fizjoterapeutów. Ustawa jest dobra i nie powinno się jej zmieniać. Jeśli jednak są jakieś wątpliwości, można porozmawiać o zmianach jak ustawa wejdzie już w życie – powiedział rzecznik PTF i przypomniał, że posłom zostało zaledwie 20 dni na procedowanie nowego projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.

Nowy projekt, złożony wczoraj w Sejmie przez posłów PiS, poza przesunięciem terminu wejścia w życie ustawy o zawodzie fizjoterapeuty o 3 miesiące, dotyczy również zmian w zakresie uprawnień zawodowych fizjoterapeutów w zależności od poziomu ich kwalifikacji. Zmiany mają też dotyczyć zasad uzyskiwania prawa wykonywania zawodu, prowadzenia rejestru fizjoterapeutów i zakresu odpowiedzialności zawodowej. Projekt nie przewiduje również utworzenia samorządu zawodowego fizjoterapeutów. 

AS

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz