Z. Małas: propozycje MZ przedstawimy na najbliższym posiedzeniu Naczelnej Rady

11 Czerwca 2018, 16:18 ZOFIA MAŁAS

Propozycje ministerstwa zdrowia dla środowiska pielęgniarek przedstawimy na najbliższym posiedzeniu Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych 19 i 20 czerwca - zapowiedziała prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas.

Ministerstwo Zdrowia pracuje z NRPiP oraz z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych nad zmianami prawnymi dotyczącymi kluczowych kwestii. Ale negocjacje nie są jawne. Podobnie jak zresztą było przy negocjacjach rezydentów. Część pielęgniarek i położnych nie godzi się z utajnianiem, a NIPiP wydał w tej sprawie na początku czerwca oświadczenie. Jak tłumaczyła Izba, chodzi o nieprzedstawianie wyników fragmentarycznych, które przez brak pełnego kontekstu i szczegółowych ustaleń mogą powodować dezinformację i utrwalanie przekonań niezgodnych z prawdą.

Z. Małas w rozmowie z Polityką Zdrowotną poinformowała, że OZZPiP ma posiedzenie swojej rady w tym tygodniu, a posiedzenie Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych odbędzie się 19 i 20 czerwca.

- Ponieważ są to sprawy bardzo dużej wagi, bo środowisko też oczekuje konkretów, przedstawimy propozycje ministerstwa Radzie i to ona będzie to rekomendować - podkreśliła Z. Małas.

- Na posiedzenie Rady zaproszony jest również minister zdrowia i tam powinny zapaść konkretne decyzje - dodała. - Po radach Związku, jak i samorządu powinno się coś skonkretyzować - zapowiedziała.

Prezes Naczelnej Rady odniosła się do pojawiających się zarzutów, że rozmowy prowadzone są za plecami środowiska. - Rozmowy nie są za plecami. W mediacjach pada dużo różnych propozycji. Chcemy wynegocjować jak najlepsze warunki dla środowiska pielęgniarek i położnych. Znamy też ograniczenia ministerstwa i obyśmy spotkali się gdzieś po drodze - mówiła.

AK

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

4 komentarze

zniesmaczona Środa, 20 Czerwca 2018, 13:49
witam
Znamy ograniczenia rządu ? jakie ograniczenia ? :) czy rezydenci jak chcieli to się przejmowali czy są jakieś ograniczenia ? :) Zrobili co mieli zrobić i dostali co chcieli ...
A panie w czepkach mają widocznie coś obiecane i nas sprzedają... :( jak zwykle zresztą... żenada same robią z nas pośmiewisko :(
Ania z Torunia Wtorek, 12 Czerwca 2018, 21:14
Musimy zaufać,trudno to zrobić,ale czy mamy inne wyjście. A potem zobaczymy, jesteśmy zdeterminowane i gotowe jak nigdy do strajku. Zjednoczmy się, nie dzielmy.pokażmy jedność.
pielęgniarka Wtorek, 12 Czerwca 2018, 12:56
w takim razie czekamy do 20.06 na decyzje, które będą nas satysfakcjonować. Jeżeli nie, forma strajku dowolna od 1 lipca PAMIETAJCIE KOLEZANKI dość już przeciągania i dawania tych samych pieniędzy kilkakrotnie
Uu Wtorek, 12 Czerwca 2018, 10:57
Przedewszystkim 5tys do ręki to propozycja która będzie satysfakcjonować środowisko a nie opiekunowie czy sekretarki