Gra karciana o antyszczepionkowcach: ekspresowa zbiórka środków

17 Marca 2019, 15:59

Mniej niż kwadrans zabrało autorom gry zebranie środków na jej wydanie. W jakie postacie będzie można się wcielić? Na co trafią pieniądze ze sprzedaży?

"Antyszczepionkowcy.biz to satyryczna gra karciana, pokazująca konsekwencje i realia działań wyrachowanych biznesmenów, zdobywających fortuny w branży antyszczepionkowej i altmedowej. Gracze próbują zdobywać wpływy za wszelką cenę, sprzedając bezużyteczne towary w swoich sklepach internetowych bądź zbierając podpisy i przeforsowując szkodliwe ustawy. Ich działania wpływają na wskaźnik odporności populacyjnej, a z upływem czasu przypadki wystąpienia różnych chorób są coraz niebezpieczniejsze. Może to zaszkodzić samym antyszczepionkowcom... chyba, że sami przezornie się zaszczepią. 

16.03 ruszyła kampania crowdfundingowa gry. Kwota nie była wysoka, chodziło o 10000 zł, ale i tak warto odnotować, że wsparcie internautów umożliwiło zebranie kwoty niezbędnej do wydania gry... w ciągu 14 minut od oficjalnego startu zbiórki!

Wydanie gry jest połączone z akcją zakupu szczepionek na cele charytatywne: pierwotnie od każdego zakupionego egzemplarza (aktualnie ok. 700 sprzedanych) miała być zakupiona jedna szczepionka. Jako następny z celów zbiórki opublikowano próg, po którego osiągnięciu liczba zakupionych szczepionek zostanie podwojona.

Już pierwszego dnia zbiórki gra zgromadziła ponad ponad 500 proc. ustalonego progu wsparcia!

Link do zbiórki: http://antyszczepionkowcy.biz/zbiorka

Dzień przed rozpoczęciem zbiórki Patronat Honorowy nad grą objął Dawid Ciemięga, Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia. Dołączył tym samym do m.in. Marka Posobkiewicza (Główny Inspektor Sanitarny MSWiA), Łukasza Durajskiego (przewodniczący Zespołu ds. Szczepień Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, znanego z Pogromcy medycznych mitów, TVN Style) oraz takich  Instytucji jak Dolnośląska Izba Lekarska Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Video promocyjne: https://www.youtube.com/watch?v=HpqdgYg8A5I

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Piterus Poniedziałek, 18 Marca 2019, 7:27
No to teraz grając w karty będzie można dostać autyzmu. Pięknie! :(