Zmiana dotyczy ok. 30 tys. osób. - Wszyscy fizjoterapeuci w Polsce, którzy prowadzą działalność gospodarczą, będą musieli zarejestrować praktyki fizjoterapeutyczne zgodnie z nowelizacją ustawy o działalności leczniczej - przypomina dr hab. prof. AWF Maciej Krawczyk, prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów. Do kiedy trzeba spełnić ten obowiązek? I jak?
Do kiedy termin?
Wcześniej prawo wymagało od fizjoterapeutów zakładania podmiotów leczniczych. - Teraz każdy fizjoterapeuta prowadzący działalność gospodarczą musi założyć praktykę fizjoterapeutyczną. Praktyka może być indywidualna, na wezwanie, grupowa lub w innym podmiocie leczniczym - wyjaśnia prezes KRF.
Krawczyk szacuje, że zmiana dotyczy ok 30 tys. osób. - Będzie trzeba się zarejestrować się do końca października. Jako Izba będziemy prowadzić ten rejestr, będzie on centralny. Co ważne wszystko będzie można wykonać z domu, on-line. Do tego celu będzie potrzebny podpis elektroniczny bądź profil zaufany - mówi szef KRF.
Jego zdaniem to ważny krok i szansa dla fizjoterapeutów, by w przyszłości uzyskać w ramach praktyk kontrakty z NFZ.
Będą kontrole
- Jako Izba będziemy mieli uprawnienia, żeby kontrolować praktyki fizjoterapeutyczne. Uprawnienia te wynikają z ustawy o działalności leczniczej - zaznacza Krawczyk.
Aleksandra Kurowska
Zobacz:
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!