Duże zmiany: wiceminister Z. Król odchodzi. Nadzór NFZ też w inne ręce?

30 Lipca 2019, 18:50 Ministerstwo Zdrowia

Jak wynika z naszych informacji, Zbigniew Król nie będzie już wiceministrem zdrowia. Jest już potencjalny następca - o kogo chodzi? Kolejna zmiana, o której się mówi, polegać może na przekazaniu kompetencji związanych z NFZ innemu członkowi kierownictwa ministerstwa. 

Z. Król odpowiadał m.in. na wprowadzenie zmian w psychiatrii, ale jak informowaliśmy - powołano właśnie do tego celu pełnomocnika. Zobacz Wiemy kto został pełnomocnikiem ds. reformy psychiatrii

Z naszych informacji wynika, że kandydatem na nowego wiceministra może być Waldemar Kraska, szef senackiej Komisji Zdrowia. Kraska jest dobrze oceniany w środowisku i mógłby w resorcie zajmować się m.in. kwestiami związanymi z ratownictwem. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku, uzyskał następnie specjalizację drugiego stopnia w zakresie chirurgii. Ale jako parlamentarzysta musiałby być sekretarzem stanu, a tę rolę pełni posłanka Józefa Szczurek-Żelazko. Kraska byłby więc pewnie pełnomocnikiem, podobnie jak Marek Balicki. 

Kolejna możliwa zmiana, o jakiej nieoficjalnie się mówi, to przekazanie nadzoru nad Narodowym Funduszem Zdrowia wiceministrowi Januszowi Cieszyńskiemu. Ale czy tak się stanie - zobaczymy. Obecnie NFZ nadzoruje wiceminister Maciej Miłkowski, który wcześniej był wiceprezesem NFZ ds. finansowych. 

Aleksandra Kurowska

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

maruda Czwartek, 01 Sierpnia 2019, 10:38
i znowu lekarz- tyle lat juz prowadzili ta katastrofe zwana NFZ- moze wystarczy ?
Gość Czwartek, 01 Sierpnia 2019, 8:21
Nareszcie!!!
dafne Środa, 31 Lipca 2019, 7:33
Karuzela się kręci, stołeczki, odprawy, nowe fuchy....Żyć, nie umierać.
rititititak Wtorek, 30 Lipca 2019, 23:13
A w NFZ jest bardzo źle i nie dlatego, że sami durnie pracują.
Stał się poligonem doswiadczalnym dla eksperymentatorow dyletantów.
Taka fajna państwowa posada bez odpowiedzialności i za wielką kasę.
Tomek Pikus Środa, 31 Lipca 2019, 19:24
Potwierdzam. W.moim wydziale na jesień już 5 osób zapowiedziało odejście. Wezmą ludzi po studiach , a co będą się uczyć systemu przez kolejne dwa lata :,-)
Czesław Wtorek, 30 Lipca 2019, 19:50
Król układu Krakowskiego odszedł, a co z pozostałymi członkami tego układu?