Instytut Zdrowia i Spraw Społecznych zainaugurował działalność

29 Września 2019, 12:42

Instytut Zdrowia i Spraw Społecznych (IZISS)  to nowy podmiot, który powołany został z inicjatywy Sławomira Jagieły, prorektora ds. Interesariuszy Zewnętrznych w Collegium Humanum. Będzie on realizował m.in. nowy kierunek studiów Doctor of Business Administration (DBA) zarządzanie w ochronie zdrowia.

Przy okazji inauguracji Instytutu odbyła się konferencja „Ryzyko prawne niejedno ma imię” zorganizowana przez Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej w Warszawie oraz Polską Federację Szpitali.

Podczas konferencji został przedstawiony „Kodeks dobrych praktyk zarządczych” przez Adama Niedzielskiego, p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Prezesa Polskiej Federacji Szpitali Jarosława J.Fedorowskiego.

GŁÓWNE CELE FUNKCJONOWANIA INSTYTUTU:

Instytut Zdrowia i Spraw Społecznych Collegium Humanum Szkoły Głównej Menedżerskiej tworzą liderzy branży medycznej, instytucji rządowych, jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszeń, przedstawiciele publicznego i niepublicznego systemu ochrony zdrowia oraz organizacji, które mają na celu dobro Pacjenta i rozwój systemu opieki zdrowotnej i spraw społecznych.

Obszar działalności

Do głównych zadań i celów Instytutu Zdrowia i Spraw Społecznych należą:

  • Inspirowanie zmian prawnych i instytucjonalnych w systemie ochrony zdrowia i spraw społecznych
  • Realizacja projektów badawczych przydatnych dla systemu zarządzania w ochronie zdrowia
  • Podnoszenie jakości debaty publicznej w Polsce i na poziomie europejskim, aby była merytoryczna oraz nastawiona na rozwiązywanie problemów systemu zarządzania w ochronie zdrowia
  • Przedstawianie i upowszechnianie propozycji zmian systemowych dla systemu ochrony zdrowia i spraw społecznych
  • Wprowadzanie do debaty publicznej nowych tematów oraz upowszechnianie innowacyjnego podejścia do kwestii nowoczesnego zarządzania w systemie ochrony zdrowia
  • Inicjowanie debat publicznych dot. zdrowia i spraw społecznych
  • Sygnalizowanie zagrożeń w zakresie systemu zarządzania w ochronie zdrowia i życia społecznego
  • Tworzenie mechanizmów umożliwiających włączanie obywateli oraz różnych ich grup i środowisk w debatę publiczną nt. zdrowia publicznego
  • Budowanie pomostów pomiędzy naukowcami, działaczami społecznymi, politykami, środowiskami biznesowymi, mediami

Instytut Zdrowia i Spraw Społecznych prowadzi badania, przygotowuje, ekspertyzy i rekomendacje dotyczące systemu zarządzania w ochronie zdrowia i spraw społecznych. Jest także organizatorem wielu polskich i międzynarodowych konferencji, seminariów i odczytów. Z Instytutem współpracuje wielu badaczy z ośrodków naukowych w całej Polsce oraz działaczy politycznych i społecznych.

Instytut Zdrowia i Spraw Społecznych ma umacniać rolę organizacji pozarządowych w procesach zachodzących w zarządzaniu system opieki zdrowia w Polsce oraz sprawach społecznych.

DYREKTOR INSTYTUTU mgr Sławomir Jagieła, MBA

PRZEWODNICZĄCY RADY PROGRAMOWEJ Jarosław J. Fedorowski prof. uniw., MD, PhD, MBA, FACP, FESC, FPAMC

KIEROWNIK ORGANIZACYJNY: Urszula Szybowicz

AK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

3 komentarze

Lol Wtorek, 03 Grudnia 2019, 21:53
Szybowicz Urszula kierownik organizacyjny. LOL.
aaa Poniedziałek, 30 Września 2019, 14:52
W artykule jest złe zdjęcie - byłem, widziałem, to niepełny skład - tylko 3 z 6 osób ze zdjęcia weszły w skład instytutu :)
xxx Niedziela, 01 Grudnia 2019, 11:10
potiwerdzam, ktos ponownie przekazał redakcji zdjecia ktore dla niego były wygodniejsze, smutne...