Zmiana w kierownictwie Agencji Rezerw Materiałowych

19 Marca 2020, 13:10 kprm

Zmiany w kierownictwie Agencji Rezerw Materiałowych. Premier Mateusz Morawiecki powołał Leszka Polakowskiego na p.o. prezesa Agencji. Nowy szef ARM ma przyśpieszyć działania związane z dostawami rezerw strategicznych w związku z koronawirusem.

- Od dziś obowiązki prezesa Agencji Rezerw Materiałowych pełni Leszek Polakowski - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Aktywów Państwowych. Tym samym zastąpi on dotychczasowego prezesa Agencji, Janusza Turka.  

Leszek Polakowski to dotychczasowy, wieloletni dyrektor Biura Infrastruktury i Logistyki w Agencji. Z urzędem związany jest od 2008 r. Nowy prezes ma kierować pracami Agencji do czasu wyboru nowego prezesa.

Jak czytamy w komunikacie decyzja ta ma przyśpieszyć działania związane z dostawami rezerw strategicznych, w tym środków ochrony przed koronawirusem.

- Celem jest przyśpieszenie i usprawnienie działań Agencji związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Obejmują one m.in. współpracę z Ministerstwem Aktywów Państwowych i Ministerstwem Zdrowia przy przekazywaniu towarów z rezerw strategicznych, m.in. środków ochrony osobistej, wyrobów medycznych, produktów leczniczych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia dla szpitali i stacji sanitarno-epidemiologicznych - czytamy.

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz