Sondaż wśród młodzieży LGBT. Blisko połowa ma myśli samobójcze

16 Lipca 2020, 14:00 psycholog psychiatria pacjent lekarz terapia

Samobójstwo jest jedną z trzech głównych przyczyn zgonów wśród młodych amerykanów. Z najnowszych badań wynika, że 15% młodzieży LGBTQ w Stanach Zjednoczonych usiłowało popełnić samobójstwo w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a 40% poważnie to rozważało. Najbardziej narażoną grupą jest młodzież w wieku 13-17 lat.

Trevor Project to organizacja non-profit zajmująca się zapobieganiem samobójstwom wśród młodzieży, która identyfikuje się jako lesbijki, geje, biseksualiści, osoby transpłciowe i queer (niebinarne tożsamości płciowe, osoby, których tożsamość lub ekspresja płciowa nie mieści się w kategoriach mężczyzn i kobiet). 

Organizacja, w środę opublikowała wyniki badania pt. "National Survey on LGBTQ Youth Mental Health 2020", które przeprowadzono między 2 grudnia 2019 r. a 31 marca 2020 wśród grupy 40 tys. osób LGBTQ w wieku 13-24 lat.

 

sondażu wynika, że 39% młodzieży LGBTQ poważnie rozważało próbę samobójczą w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wśród nich, nieudaną próbę samobójczą przeszło 44% osób w wieku 13-17 lat oraz co trzeci ankietowany (29%) w wieku 18-24 lata. Co czwarta nieudana próba samobójcza poprzedzona była próbą wpłynięcia na zmianę orientacji seksualnej przez osoby trzecie.

 

Ponadto 48% młodzieży LGBTQ stwierdziło, że w ciągu ostatniego roku dokonywało samookaleczania. Ten problem dotyczył ponad 60% młodzieży transpłciowej i niebinarnej. 

Blisko połowa (46%) z 40 tysięcy ankietowanych stwierdziła, że ​​potrzebowała kontaktu z profesjonalistą w celu uzyskania porady psychologicznej, ale w ciągu roku nie była w stanie jej uzyskać. Przy tym wart zauważenia jest fakt, że zdaniem większości młodzieży LGBTQ (86%), niedawna polityka USA negatywnie wpłynęła na ich samopoczucie.

Terapia konwersyjna to praktyka polegająca na próbach zmiany orientacji seksualnej danej osoby z homoseksualnej lub biseksualnej na heteroseksualną. Nie istnieją wiarygodne dowody na to, że orientacja seksualna "działa" a instytucje medyczne ostrzegają, że praktyki terapii konwersyjnej są nieskuteczne i potencjalnie szkodliwe (MZ do RPO: "terapie konwersyjne” niezgodne z aktualną wiedzą medyczną)

Pomimo to co dziesiąty ankietowany stwierdził, że otrzymał terapię konwersyjną - 78% z nich miało odbyć terapię w wieku poniżej 18 lat.  3% ankietowanej młodzieży, że terapia prowadzona była przez "osobę z personelu medycznego"

 

źródło: The Trevor Project

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz