Wielka Brytania: Przepełnione szpitale i niedofinansowana służba zdrowia

07 Grudnia 2017, 9:58

Brytyjskie szpitale są przepełnione. Obłożenie łóżek w niektórych częściach kraju zbliża się już do 99 proc. Tymczasem zalecany poziom to 85 proc.

Zagrożenie jest szczególnie duże w związku z nadciągającym sezonem grypowym, który – według ekspertów – może być najcięższy od dziesięcioleci. Dodatkowo NHS cały czas boryka się z dużym niedofinansowaniem.

Kolejki do świadczeń będą dłuższe

Simon Stevens, szef NHS, już w zeszłym tygodniu zasugerował, że część założonych do realizacji terminów udzielania świadczeń zdrowotnych nie zostanie dotrzymana po to, by móc zrealizować leczenie w kluczowych obszarach, takich jak onkologia czy psychiatria.

Sytuacji nie poprawia też dodatkowe 335 mln funtów, które trafiło niedawno do NHS. Jak podkreślają eksperci, stało się to za późno, by pieniądze mogły być dobrze wykorzystane w związku z sezonem grypowym. 

 

AS

Źródło: telegraph.co.uk

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

matt Wtorek, 12 Grudnia 2017, 11:33
Zagrożenie jest szczególnie duże w związku z nadciągającym sezonem grypowym, który – według ekspertów – może być najcięższy od dziesięcioleci.

Przeciez brytyjczycy łykaja szczepionki p.grypowe jak pelikany ryby. W związkuz tym wg oficjalnej matry reklamowej , powinoo byc 99% pustych łóżek