Konwent Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich ws. szczepień ochronnych

12 Października 2018, 21:58 Szczepienia

Konwent Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich obradujący w piątek w Gnieźnie (na zaproszenie Wielkopolskiej Izby Lekarskiej) podjął stanowisko, w którym postanowił m.in. wpierać każdy projekt obywatelski promujący ideę szczepień, a także prowadzić w okręgowych izbach akcje informacyjne o zagrożeniach wynikających z zaniechania szczepień.

W ubiegłym tygodniu odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy znoszącej obowiązek szczepień ochronnych. Po burzliwej debacie posłowie, głównie głosami PiS i Kukuiz'15, zdecydowali o tym, że trafi on do dalszych prac w komisjach.

Konwent Prezesów Okręgowych Rad Lekarskich, który obradował w piątek (12 października) przyjął stanowisko, w którym postanowił:

- wspierać każdy projekt obywatelski promujący ideę szczepień w tym projekt Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Szczepimy - bo myślimy” poprzez zbieranie podpisów

- prowadzić w Okręgowych Izbach Lekarskich działania proszczepienne i edukacyjne polegające m.in. na prowadzeniu akcji informacyjnej o zagrożeniach wynikających z zaniechania szczepień oraz organizowaniu szczepień lekarzy i lekarzy dentystów przeciwko groźnym chorobom zakaźnym we współpracy z Wojewódzkimi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi 

- wyrazić jednoznacznie negatywne stanowisko wobec obecnych w przestrzeni publicznej działań negujących potrzebę i bezpieczeństwo szczepień ochronnych.

Dokument podpisali członkowie prezydium Konwentu: Magdalena Wiśniewska – Przewodnicząca, Paweł Czekalski, Wojciech Kaatz, a także organizator Konwentu w Gnieźnie: Artur de Rosier.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz